POSTER

BE YOURSELF BE UNIQUE

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou a po viac ako dvoch rokoch sa projekt "be yourself be unique" dočkal pokračovania. Od 30. júna 2023 si má možnosť verejnosť pozrieť v priestoroch Temného OST BLOCKu v Bratislave v poradí 3. autorskú výstavu fotografií Pavla Kunu zo sveta elektronickej tanečnej hudby, ktorá tvorí prierez jeho viacako sedemročnej kariéry hudobného fotografa.

Výstava pozostáva spolu zo 16 fotografií vytlačených na veľkoformátových PVC doskách. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Electric Love Festival, Balaton Sound ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, DJ Antoine ai.).

Ale to nie je všetko! 30. júna uzrie svetlo sveta auttorv knižný debut plný príbehov z jeho pôsobenia ako hudobný fotograf, rozhovorov s DJmi a samozrejme fotografií pod rovnomenným názvom.

Nahliadnite do tohto magického sveta, kde môže byť každý sám sebou a jedinečný!

Buď sám sebou, buď jedinečný

Výstava dokumentárnych fotografií z hudobných festivalov a sveta elektronickej tanečnej hudby "Buď sám sebou, buď jedinečný" je pokračovaním autorovej výstavy "be yourself be unique" z roku 2019. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Balaton Sound, World Club Dome, MAGNETIC Festival, AIR Festival ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, Vini Vici, Deniz Koyu, KURA, Juicy M, Firebeatz, Corey James, Matoma, DJ Antoine, Curbi ai.). Vystavené fotografie tvoria prierez jeho práce z posledných štyroch rokov. Za svoje doterajšie pôsobenie ako dokumentárny hudobný fotograf absolvoval už viac ako 50 festivalov, stovky vystúpení, navštívil desiatky krajín a nalietal niekoľko tisíc kilometrov.

Fotografické začiatky Pavla Kunu sa viažu na Nitru, kde donedávna žil a študoval. Sú zároveň úzko späté i s Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Práve tu absolvoval prvé fotografické workshopy, prvé konzultácie s lektormi a porotcami, vzdelávacie podujatia v oblasti fotografie i prvé úspechy vo fotografickej súťaži AMFO. Už počas strednej školy prezentoval fotografické diela na svojej autorskej výstave. Vystriedal viacero fotografických žánrov, no našiel sa práve v dokumentárnej fotografii. Viackrát svojím objektívom zaznamenával rôzne podujatia Krajského osvetového strediska v Nitre - Výtvarné spektrum, AMFO, celoštátne kolo súťaže Cineama, medzinárodné sympózium Pohľady do umenia, kde sa snažil vždy o jedinečnosť záberov. Jeho fotky sú neštylizované, zachytávajú autentickú atmosféru a neopakovateľné, vzácne okamihy. Sršia energiou spontánne sa baviacich ľudí.

"Mojím hlavným cieľom je, aby ľudia, ktorí vidia moje fotografie, mali túžbu pocítiť atmosféru na vlastnej koži," hovorí o svojej tvorbe sám autor.

poster 7 A4 FORMAT
PLAGÁT svk version 2 NOPARTNER

Be yourself, be unique

Výstava dokumentárnych fotografií z hudobných festivalov a sveta elektronickej tanečnej hudby. Pozostáva spolu z 30 fotografií vytlačených na veľkoformátových PVC doskách. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Balaton Sound, World Club Dome, MAGNETIC Festival, AIR Festival ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, Corey James, Vini Vici, Matoma, DJ Antoine, Curbi ai.).

Pavel Kuna vystriedal viacero fotografických žánrov, no našiel sa práve v dokumentárnej fotografii. Jeho fotky sú neštylizované, zachytávajú autentickú atmosféru a jedinečné okamihy. Sršia energiou spontánne sa baviacich ľudí. "Mojím hlavným cieľom je, aby ľudia, ktorí vidia moje fotografie, mali túžbu pocítiť tú atmosféru na vlastnej koži," hovorí o svojej tvorbe.

Vystavené fotografie tvoria prierez jeho práce z posledných troch rokov. Na plagáte výstavy je použitá fotografia z jeho úplne prvého elektronického hudobného festivalu, na ktorej je svetoznámy DJ D.O.D. z Anglicka. Práve táto fotka má pre autora osobnejší význam, keďže aj vďaka nej vznikla jeho dlhodobejšia spolupráca s umelcom.

 

© 2024 Pavel Kuna