PLAGÁT svk version 2 NOPARTNER

Be yourself, be unique

Výstava dokumentárnych fotografií z hudobných festivalov a sveta elektronickej tanečnej hudby. Pozostáva spolu z 30 fotografií vytlačených na veľkoformátových PVC doskách. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Balaton Sound, World Club Dome, MAGNETIC Festival, AIR Festival ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, Corey James, Vini Vici, Matoma, DJ Antoine, Curbi ai.).

Pavel Kuna vystriedal viacero fotografických žánrov, no našiel sa práve v dokumentárnej fotografii. Jeho fotky sú neštylizované, zachytávajú autentickú atmosféru a jedinečné okamihy. Sršia energiou spontánne sa baviacich ľudí. "Mojím hlavným cieľom je, aby ľudia, ktorí vidia moje fotografie, mali túžbu pocítiť tú atmosféru na vlastnej koži," hovorí o svojej tvorbe.

Vystavené fotografie tvoria prierez jeho práce z posledných troch rokov. Na plagáte výstavy je použitá fotografia z jeho úplne prvého elektronického hudobného festivalu, na ktorej je svetoznámy DJ D.O.D. z Anglicka. Práve táto fotka má pre autora osobnejší význam, keďže aj vďaka nej vznikla jeho dlhodobejšia spolupráca s umelcom.

Buď sám sebou, buď jedinečný

Výstava dokumentárnych fotografií z hudobných festivalov a sveta elektronickej tanečnej hudby "Buď sám sebou, buď jedinečný" je pokračovaním autorovej výstavy "be yourself be unique" z roku 2019. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Balaton Sound, World Club Dome, MAGNETIC Festival, AIR Festival ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, Vini Vici, Deniz Koyu, KURA, Juicy M, Firebeatz, Corey James, Matoma, DJ Antoine, Curbi ai.). Vystavené fotografie tvoria prierez jeho práce z posledných štyroch rokov. Za svoje doterajšie pôsobenie ako dokumentárny hudobný fotograf absolvoval už viac ako 50 festivalov, stovky vystúpení, navštívil desiatky krajín a nalietal niekoľko tisíc kilometrov.

Fotografické začiatky Pavla Kunu sa viažu na Nitru, kde donedávna žil a študoval. Sú zároveň úzko späté i s Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Práve tu absolvoval prvé fotografické workshopy, prvé konzultácie s lektormi a porotcami, vzdelávacie podujatia v oblasti fotografie i prvé úspechy vo fotografickej súťaži AMFO. Už počas strednej školy prezentoval fotografické diela na svojej autorskej výstave. Vystriedal viacero fotografických žánrov, no našiel sa práve v dokumentárnej fotografii. Viackrát svojím objektívom zaznamenával rôzne podujatia Krajského osvetového strediska v Nitre - Výtvarné spektrum, AMFO, celoštátne kolo súťaže Cineama, medzinárodné sympózium Pohľady do umenia, kde sa snažil vždy o jedinečnosť záberov. Jeho fotky sú neštylizované, zachytávajú autentickú atmosféru a neopakovateľné, vzácne okamihy. Sršia energiou spontánne sa baviacich ľudí.

"Mojím hlavným cieľom je, aby ľudia, ktorí vidia moje fotografie, mali túžbu pocítiť atmosféru na vlastnej koži," hovorí o svojej tvorbe sám autor.

poster 7 A4 FORMAT
 

© 2023 Pavel Kuna